"A barátság nem azért van, hogy valamit kapjunk, hanem hogy lehetőségünk legyen adni"

2011. december 20., kedd

Meglátod!


Szétvet az ideg ha rágondolok,
Kérlek dögölj meg és nem lesz több gond.
Néha az élet szopás és szívás,
Beszoptad azzal, hogy engem kihívtál.
Nagy a pofám tudom, de ha elborul az agyam
Kő kövön nem marad, azt a pokolban nyalhatsz.
Tudod, én rád áldoztam mindenem, az életem neked adtam,
Kihasználtad az alkalmat, élvezted, hogy valaki érted hal.
És akkor sírtam, hogy „jaj gyere vissza kérlek” ,
Mert nem láttam, hogy mekkora nagy fasz vagy, bazdmeg.
„Az életem nem megy tovább se veled se nélküled”
Egy hónapja ezt írtam, de mára rádöbbentem:
Hülye vagyok, vagy mia faszom, hogy esélyt adtam neked?!
Komolyan én vagyok a paraszt, hogy leálltam beszélni veled...
Arcon csapnám magam, hogy: „ mibe vagy te ember?!”
El se hiszem, de tényleg, hogy ejtettem érted könnycseppet!

Egy véres merénylet lesz,
Nem menekülhetsz, elvérzel.
Csapat szerveződik ellened,
Majd több támad egy ellen.
Ne félj tőlem, egy ujjal sem érek hozzád,
Csak a szíved lesz sebzett, mielőtt bármit is szólnál.
Tipornak a szavaim, majd észre veszed te is,
És gúnyos mosolyommal kitaposom a lelked is!
Kívánom neked a poklot,
Egy evőkanálnyit minden rosszból,
Egy csipetnyi fájdalmat, rengeteg bánattal
Tömérdek szenvedéssel, leheletnyi irigységgel!
Én drukkolok a továbbiakban,
Hogy legyen egy kis halálvágyad,
Kevesebb lenne egy patkánnyal
Ebben a bonyolult világban!

2011. november 15; 23.

LMSZ


Szeretnék hinni egy igaz világban
Bízni abban, hogy az úton valaki vár majd.
Mindig hazudok magamnak
Ha szeretem, ha utálom, mindenkit áltatok.
Látni akarom őt mindennap,
Ahogy szemembe néz, kezem fogja.
Cifra pillangók röpködnek gyomromban
Igaznak vélem, de szomorúan..
Mért nem tudok elszakadni tőled?
És annyit mondani: ég veled (?!)
Gyatra az érzés, de ez jár nekem..
Sajnos. De a fájdalom erőssé tesz!
Zengjen hát száz harsona
Ereszd ki hangodat
Reménykedj, és ne hagyd, hogy elmenjek,
Egyszer még legalább fuss utánam, ha lehet
Tied most is szívem, és elakad rímem, ha
Látlak, és érzem jelenléted.
Egyedül csak egy gond van,
Kurvára nem bízok a szavadban..


2011. október 13.

Beteges vágy


Piros, vörös, édes folyó
Véres, csapzott, halott arcok.
Tengernyi kín halmozódott,
Ereimben a vágy gyilkoló.

Puszta kézzel, emberesen,
Fegyver nélkül tenni meg.
Mosollyal az arcon, vigyorogva,
A kéz nem remeg! Csak pontosan!

Életét adó vérének íze
Könnyet fakasztó mámorral önt el,
Vasas szaga csábítja nyelvem,
A bosszúvágy egyre feljebb emel.

Üveges tekintetű hullák
Kiket soha nem várnak urnák,
Csak az erdő sötét földje,
 S a csatorna mocskos vize.

Egy szék, s néhány kötél,
Szög, penge, korbács, kés,
Lúg, sav, fogó, fűrész,
Még pár eszköz, s a kínzás kész.

Haldokló sikolyok hangja,
Szívemig hatol szenvedő bája.
Egy utolsó könyör, végső könnycsepp
Vért izzadó, szenvedő tekintetek.

Beteges öröm jellemzi arcomat
A tetemekkel táncolok egy lágy ritmusra
Keringve tüntetem el a mélybe,
Nyoma nem marad, csak a lelkemben.


2011. december 20

Csak egyszer


Vér és zúzott törmelék
Az élet megdőlt vidékén,
Hol már meghalt a remény, s
A harcot elbuktuk rég.

Egy poros emlékképet idéz
A csúf, rút szerelmi hév
Nem kell félve élni!
Egy döntő csatában elesni,
Élve maradni, hogy a lélek hulla, úgy
Mégis életed porát rejti egy urna.

És a táj kopott, szürke, sebezhető,
De ezt senki nem látja, csak az én látcsőm.
S mert nem látják,
Észre sem veszik hogy bántják.
Mert egy burok mögé van rejtve
Lelkem borús szennye,
S az egyetlen szál rózsa benne
Kezd száradni, teste gyenge.

Lázadjak? Kiáltsak, hogy gyere?
Boruljak térdre az ellenségnek?
Nem szerzek neki olyan örömet,
Mellyel még tovább süllyedhet életem…

A csatát majd folytatom
Kivívok magamnak egy rangot.
Harcos amazon énem mutatom,
Lásd te is, s ő is, hogy célom mellett kitartok.

De kín- szenvedve esek össze,
Újra megsebzi összetört szívem..
Tovább tépi árva lelkem
Hazugsággal áltatja naiv eszem.

Mért van olyan közel,
Mért látom őt mindenben?
Hanyag teste, por lelke
Mért vonzza mégis énemet?!

Annyi kérdés bennem
Megválaszolatlan marad végleg..
De vért ontok ki szavaimmal,
Szeretném ha látná, mi van!

Csak egyszer érezze amit én,
Hogy tudja az életem szenvedés!
Csak egyszer lássa amit én,
S nem mondja többször: a világ szép.
Csak egyszer járjon utamon,
És megtudja mi az, hogy fájdalom!
Csak egyszer aludjon ágyamban,
És látni fogja a rémálmokat!
Csak egyszer, egyszer hazudott őszintén,
Mikor azt mondta, szíve örökre az enyém…



2011. december 15; 17; 18.