"A barátság nem azért van, hogy valamit kapjunk, hanem hogy lehetőségünk legyen adni"

2011. február 5., szombat

Egy fiúnak...



Mi járhat a fejében?
És mért nem mondja el?
Találgatnék, de mi értelme?
Ábrándokat szül bennem…
Hé! Megrémisztesz!

Csalfa a szemed édes,
Ajkad szép szót repes,
De érzem, valami nincs rendben,
Látod, hogy szívem remeg…
Hé, Mért teszed ezt ?!

Kedvesem. Hunyd le szemed.
Fogd meg szépen kezem.
Átölellek, ne félj tőlem.
Halkan suttogom füledbe:
Hé! Megrémisztesz!

Bensőd kelljen életre!
Nyílj, tárulj ki előttem!
Értsd meg végre: szeretlek téged.
Bízz bennem és mondd el.
Hé, beszélj velem…


2011. február 5.

2011. január 12., szerda

Fenimizmusom.

Így gondolom


Elnyomás és diszkrimináció,
Megkülönböztetés és szidalom!
Mire mindez?! választ kérek!
Nő nélkül a férfi értelmetlen!

Poénkodnak ezzel azzal…!
Gyengébbik nem?! –na ne sirass.
Hol vagy tőlünk észben?- mondd meg!
Hisztizhetsz, de nem érdekelsz.

Minket nem lehet kihasználni!
A nő jobb színész , mint azt hiszik.
Létünk nem a férfit szolgálja!
Egyenlőséget és jogokat!

Toborozlak titeket nőtársak!
Álljatok most mellém a vitában!
Kik elnyomnak, pusztán eltaposunk
A nő győzni fog, vitatatlanul.

/2010.jan.6./

2011. január 9., vasárnap

Rímvégű gondolat


Az élet megpróbáltatások tömkelege.
Nem elég jónak lenni, tűrni kell,
Elfogadni még azt is , ami nem tetszik,
És csak egy kis időre kitörni.


2011. január 7.

2011. január 7., péntek

Nyár, és ők..:)

Boldog lennék végre már,
 Duruzsolnám a nyár dalát,
  Pénteken a bulikat járnám.
      Zsúfolt tömegben álmodnám:
    Táncát az emlékeknek, nyár!

2010.december 31.

2010. december 20., hétfő

Amit még nem éreztem, de jó lenne...

Igazi csók

Megfogja gyengéden orcám,
Keze melegen simul hozzám.
Közel hajol, szemembe néz
Annyit mond:tarts velem, ne félj.
Tekintete megbabonáz
Ajkai pecsétlik a szám.
Odabújok, viszont ölel,
Karjai átfonnak engem.
Egy mély lélegzet hallható
Titkos, de mindent elmondó.


2010. december 20.

2010. november 29., hétfő

Teljes átélés.

Megtettem


Nagy levegőt vettem a mély szagból
Minden nedves, minden piros, halott.
Bamba képpel néznek a tetemek
Megtettem. Visszaút mostmár nincsen.
Hallom még az utolsó sikoltást,
Az eltört csont rideg roppanását.
Még érzem lehelete melegét,
S a rám gördült könnyének cseppét.
Bevillan szeme könyörgése
Látom, ahogyan ordít: „Ne tedd meg!”

Végeztem. Lecsúszok falnak dőlve.
Lihegek, beteges mosoly önt el.
Gyűlölet volt. Mit tettem, vállalom!
A hullákat el kell takarítanom.
Mostmár nem mozognak, nem beszélnek.
Csak üvegesen néznek előre.
Kezem, lábam csupa vér és piszok
A sejtelmes éjszakában futok.
Már nincsen családom, se barátom
Azt hiszem, most magamon áll a sor.


2010. november 29.

2010. november 28., vasárnap

[2002-2010]

„ Tessék, itt a titkom. Nagyon egyszerű: jól csak a szívével lát az ember. Ami igazán lényeges, az a szemnek láthatatlan. „

/Exupéry  -  A kis herceg/